dr inż. Andrzej Rychlik

Absolwent Wydziału Radiotechnicznego Politechniki w Odessie (1979). Stopień naukowy doktora (1987) w dziedzinie nauk technicznych (informatyka) uzyskał, pracując na Politechnice Łódzkiej (PŁ). Doświadczenie naukowe w dyscyplinie informatyka obejmuje sieci i systemy telekomunikacyjne, sieci bezprzewodowe, projektowanie wspomagane komputerowo, architekturę komputerów oraz programowanie obiektowe. Członek sześciu komitetów programowych międzynarodowych konferencji naukowo-technicznych. Doświadczenie dydaktyczne: przedmioty podstawowe i specjalnościowe na kierunku informatyka i telekomunikacja oraz przedmioty specjalnościowe na kierunku zarządzanie. Doświadczenie organizacyjne: kierownik studiów podyplomowych dla nauczycieli z informatyki w PŁ (1995-2010), poseł na Sejm RP I kadencji, przewodniczący grupy przyjaźni Polska-Węgry, zastępca przewodniczącego Komisji ds. Nauki i Postępu Technicznego (1991-1993), Zastępca Prezesa Zarządu Związku Telewizji Kablowych w Polsce Izba Gospodarcza (1995-obecnie), członek zespołu ds. Telekomunikacji przy Ministrze Cyfryzacji (2015 – obecnie), Przedstawiciel Związku Telewizji Kablowych w Polsce Izba Gospodarcza w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Staże zagraniczne: visiting assistant professor The University of Strathclyde, Scotland (1989), Akhmet Yassawi International Kazakh-Turkish University, Kazakhstan (2016), Odessa National Polytechnic University, Ukraine (1987), Odessa National Maritime University, Ukraine (2017). Członek Komitetu ds. rozwoju 5G dla Polski przy Prezesie UKE.
dr inż. Tymoteusz Biłyk

Tymoteusz Biłyk jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, gdzie ukończył studia magisterskie oraz uzyskał tytuł dra inż. nauk technicznych. Ze Spółką związany jest od początku jej istnienia, jest jej współzałożycielem. Jako członek zarządu KORBANK S.A. wymyślił oraz zbudował pierwszą w Polsce Osiedlową Sieć Komputerową LAN oraz pierwszą w kraju światłowodową sieć komputerową w technologii FTTH. Jest również autorem wielu opracowań oraz prezentacji z zakresu sieci komputerowych, nowych technologii cyfrowych, w szczególności dotyczących IPTV oraz inteligentnego budynku.
Andrzej Andruszków

Absolwent Politechniki Wrocławskiej o kierunku Optoelektronika. Związany z rynkiem telekomunikacyjnym od początku pracy zawodowej. W KORBANKU odpowiedzialny za rozwój ilościowy jak i jakościowy usług IPTV AVIOS. Wcześniej wiele lat współpracował z największymi operatorami TVK na terenie RP, gdzie był odpowiedzialny za rozwój Działów Sprzedaży, w tym D2D. Aktywny szkoleniowiec, coach w dziedzinie prowadzenia rozmów handlowych, skutecznie wprowadzał sposoby sprzedaży tzw. programów typu PREMIUM. Współorganizator wdrożenia pierwszej telewizji cyfrowej WIZJA TV. Świeżo upieczony miłośnik kotów!
Marcin M. Drews

Menedżer produktu i specjalista ds. komunikacji w AVIOS. Dziennikarz, pisarz, scenarzysta, nauczyciel akademicki, specjalista ds. PR i nowych mediów. Od 1990 roku nieprzerwanie w branży dziennikarskiej, siedmiokrotnie redaktor naczelny, w tym trzykrotnie w mediach ogólnopolskich i dwukrotnie w TV. Autor kilku publikacji książkowych, scenariuszy do gier, wielu reportaży telewizyjnych i prasowych, opowiadań fantastycznych nagradzanych w ogólnopolskich konkursach literackich oraz kilku referatów naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Badania Gier. W branży komputerowej rozrywki od 1993 roku. Brał udział w tworzeniu “Tajemnicy statuetki” – pierwszej polskiej gry przygodowej na PC. Autor produkcji “Magritte” określonej przez prasę bodaj najbardziej znaną polską grą niezależną – promującego Wrocław tytułu, który jako pierwszy w historii trafił na łamy podręcznika języka polskiego Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Przez dekadę współpracownik magazynu Pixel i juror konkursu Pixel Awards Europe. Pasjonat sushi (popełnił nawet książkę na ten temat) i zapalony urban explorer. Autor materiałów turystycznych w czasopismach lifestyle’owych. Twórca niekomercyjnego vloga “Łowcy Przygód TV” promującego turystykę kulturową i alternatywną oraz podcastu historyczno-turystycznego „Księgi tajemnic” na łamach Audioteki.